KONST / Litografier / Färglitografi 12113014
nr 1211 3014
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 139/220. Motivet: 54x38 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.200 kr
måndag 22 oktober 2018
kl 18:20:01
2.000 kr
2.200 kr
3.000 kr
3.000 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
3.400 kr
3.400 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
6
4.000 kr
3.800 kr
6
4.000 kr (Budbetjänt)
22 okt
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson